росіяни створюють нову загрозу для екологічної катастрофи на Херсонщині – ГУР
На тимчасово окупованій території Херсонської області росіяни навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки. У майбутньому це може привести до екологічної катастрофи. Про біологічний тероризм загарбників повідомили у Головному управлінні розвідки, передає “Бессарабія INFORM”.
Йдеться про звезення туш інфікованої сибірською виразкою худоби до скотомогильників.
Загалом на Херсонщині таких об’єктів налічується до пів сотні, з них найбільшу загрозу становлять близько десяти. Об’єкти розташовані в районі населених пунктів Асканія-Нова, Скадовськ, Залізний Порт.
У ГУР зазначають, що заражених сибірською виразкою тварин росіяни позбуваються без дотримання жодних санітарних норм.
“Худоб’ячі туші не спалюють, а просто закопують. Захоронення не мають ані глухих огорож, ані інших захисних споруд. Частина об’єктів розташована на територіях з високим рівнем ґрунтових вод, що додатково збільшує ризики поширення збудника. Відстань окремих об’єктів до житлової забудови становить менше ніж один кілометр“, – повідомляють у ГУР.
У відомстві також додають, що такі дії держави-агресорки – ще один злочин, що може трактуватися як акт біологічного тероризму проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України.
“Не виключено, що росія може використати скотомогильники для проведення підривної операції під чужим прапором”, що міститиме також інформаційно-пропагандистську складову ― наприклад, звинувачення України у виготовленні/застосуванні так званої “біологічної” зброї“, – резюмували в управлінні розвідки.
Раніше ми повідомляли: Мати гімнастки Олександри Паскаль з Одещини, яка втратила ногу через атаку рф, закликає не повертати росіян і білорусів у міжнародний спорт
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026