Наш веб-сайт використовує файли cookie, щоб забезпечити ваш досвід перегляду та відповідну інформацію. Перш ніж продовжувати користуватися нашим веб-сайтом, ви погоджуєтеся та приймаєте нашу політику використання файлів cookie та конфіденційність. cookie та конфіденційність

У Житомирі на вулиці Перемоги створили новий вуличний простір для відпочинку

subota.online

У Житомирі на вулиці Перемоги створили новий вуличний простір для відпочинку

У Житомирі стало на одну комфортну локацію більше. На вулиці Перемоги, 54, у межах сучасного урбанруху, облаштували новий та затишний вуличний простір для відпочинку містян. Раніше занедбану територію між проїжджою частиною та багатоповерхівками повністю привели до ладу.

Як повідомляє Субота Онлайн із посиланням на Суспільне Житомир, ідея створення такого майданчика виникла в активістів ГО «Житомирські ентузіасти» після тривалих досліджень і моніторингу запитів жителів мікрорайону, які проводилися впродовж 2025 року. Крім того, команда вивчала успішний досвід тактичного урбанізму в інших містах України, зокрема у Львові.

Менеджерка організації Ольга Євменчук зазначила, що під час погодження документів міські служби пропонували інші ділянки, але активісти відстояли саме цю адресу, адже суть тактичного урбанізму — закривати потреби людей у неочікуваних місцях, які зазвичай залишаються поза увагою громади.

Керівник ГО «Житомирські ентузіасти» Кирило Онацький наголосив, що на облаштування локації не було витрачено жодної копійки з бюджету громади. Проєкт реалізували виключно за рахунок виграного гранту.

Фінансову та матеріальну підтримку урбаністам надали:

Основою оновленого простору площею 50 квадратних метрів став граніт — матеріал, який підкреслює історичну та природну ідентичність Житомирщини. На локації вже встановили камінні елементи для сидіння з дерев’яним покриттям, додали в інтер’єр гравію, висадили молоді дерева та інші декоративні рослини. Найближчим часом тут також з’являться урни для сміття.

До роботи активно долучилися волонтери та місцеві жителі — Сергій Джемула, Аріна Лейченко та інші містяни, які допомагали із земляними роботами, висаджуванням насаджень та навіть виносили воду для поливу з власних домівок. Наразі нову алею планують передати на баланс КП «Зеленбуд», проте активісти впевнені, що мешканці навколишніх будинків самостійно дбатимуть про неї. Субота Онлайн зазначає, що в майбутньому цю зону відпочинку можна продовжити у бік вулиці Домбровського.

На досягнутому урбаністи зупинятися не збираються: команда вже розробляє проєкти для Богунії та Корбутівки, а також планує запустити власну краудфандингову платформу (спільнокошт), щоб житомиряни могли самостійно збирати кошти та змінювати простір навколо себе.

Третя зупинка з новим обличчям: у Пулинській громаді створили ще один мурал

Слідкуйте за оперативними новинами про те, що відбувається у Житомирі та області. Щоб не пропустити важливе — підписуйтеся на наш Telegram або читайте у Facebook.

© Використання матеріалів з інтернет-видання Субота Онлайн дозволяється лише за умови посилання на сайт subota.onlineДля інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

  • Останні
Більше новин

Новини по днях

Сьогодні,
22 червня 2026

Новини на тему

Більше новин