Україна повернула з російського полону ще 7 цивільних українців
Фото: Telegram / Омбудсман Лубінець Дмитро
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що 27 червня вдалося повернути ще сімох цивільних українців, які перебували в російському полоні з 2022 року.
За його словами, звільнення стало можливим завдяки прямій гуманітарній взаємодії з російською омбудсменкою Яною Лантратовою.
Серед повернених — громадяни віком від 35 до 66 років. Усі вони були незаконно затримані Росією у 2022 році під час окупації Маріуполя, частин Харківської, Запорізької та Луганської областей, а також Бучанського району на Київщині.
Одного із українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення, — написав Лубінець.
За його словами, серед звільнених є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. Його затримали в один день із українською волонтеркою та медикинею Юлією Паєвською (Тайрою), яку Україні вдалося повернути ще у 2022 році.
Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого Росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення. Кожне таке повернення — це ще одна перемога людяності над безправ'ям, — додав Уповноважений Верховної Ради з прав людини.
До слова, 26 червня Україна та Росія провели 76-й обмін полоненими під час якого додому повернулися 160 захисників.
Каріна Савка - pravdatutnews.com
- Останні
- Популярні
Новини по днях
27 червня 2026