Україна провела 76-й обмін полоненими: додому повернулися ще 160 захисників
Україна провела 76-й обмін військовополоненими, у межах якого з російської неволі вдалося повернути ще 160 українських захисників. Обмін відбувся за дорученням Президента України та за координації Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
У результаті переговорного процесу додому повернулися військовослужбовці, які перебували в полоні з 2022 року. Серед звільнених – бійці Збройних сил України, зокрема представники Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил підтримки, Сил територіальної оборони, Повітряних сил, Медичних сил і Військово-морських сил, а також військовослужбовці Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.
Захисники боронили Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках.
Серед звільнених – 115 оборонців Маріуполя. Крім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.
Наймолодшому звільненому військовослужбовцю – 26 років, найстаршому – 66.
Усі визволені українці пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, відновлять документи та проходитимуть реабілітацію після тривалого перебування в російському полоні.
У Координаційному штабі зазначили, що за весь час своєї діяльності вдалося повернути з російської неволі вже 9606 військових і цивільних громадян України.
Також українська сторона висловила вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за посередництво та сприяння в організації чергового обміну полоненими.
У Координаційному штабі наголосили, що робота над поверненням кожного українця з російської неволі триває.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
26 червня 2026