З-під крапельниці — на парад: куди зникають ймовірні кардіологічні хвороби ЛГБТ-амбасадора Петра Мельника
Головний ЛГБТ-амбасадор України Петро Мельник скоріш за все придумав нову схему уникнення правосуддя і виконав її максимально креативно.
Нагадаємо, станом на червень 2026 року, в судах Києва та Вінниччини триває розгляд трьох справ щодо Петра Мельника: незаконне переправлення осіб через кордон (Могилів-Подільський міськрайонний суд), незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор (Шевченківський суд Києва) та незаконне ухилення від мобілізації у Дніпровському суді міста Києва. І останнім часом засідання постійно відкладають. Офіційна версія для суддів звучить сумно: підсудний тяжко зліг на стаціонар до кардіологічного відділення столичної лікарні № 18. Серце — штука тонка, особливо коли на горизонті маячить реальні 12 років позбавлення волі за мільярдні оборудки.
Проте минулими вихідними у Києві відбувся Марш рівності. І — о диво! — саме під цей вікенд «важкохворий» правопорушник, схоже, відчув неймовірний приплив сил та енергії. Подейкують, що Мельник просто не зміг пропустити таку подію і втік з-під крапельниць, аби особисто заявити про себе як про «головного ЛГБТ-амбасадора». Схоже, нетрадиційна любов виявилася значно сильнішою за повагу до українського правосуддя. Прикинутися хворим, щоб замість нудної лави підсудних прогулятися з веселковим прапором — це, погодьтеся, кожен вчинив би так само.
Втім, дивуватися такій прихильності до кольорових знамен не варто, адже Петро Мельник — не просто рядовий симпатик, а справжній фанат ЛГБТ-руху з серйозним юридичним бекграундом. Свою відданість ідеології він почав доводити не вчора: ще у лютому 2025 року розгорівся гучний скандал, коли колишній банкір подав офіційний позов до Шевченківського районного суду Києва. Судитися Мельник вирішив не з ким-небудь, а з американською грантовою організацією USAID, вимагаючи гроші через раптову зупинку фінансування програм в Україні.
Свого часу він навіть активно закликав усю спільноту мобілізуватися й штурмувати зали суду для його підтримки. Щоправда, як саме він планував особисто брати участь у тих лютневих засіданнях — загадка, адже, за наявною інформацією, Мельник благополучно переховувався в Кишиневі, бідкаючись на «постійні погрози» через свою діяльність.
Зі свого молдовського екзилю Мельник тривалий час виступав ледь не головним лобістом сімейного законодавства, вимагаючи негайного узаконення одностатевих шлюбів в Україні:
«Пари ЛГБТ в Україні більш обмежені у правах, ніж у країнах, де вони мають визнання та охороняються законом... Я вимагаю забезпечити права мої та мого партнера Стасенко Володимира».
Для координації однодумців та захисту своїх грантових інтересів Мельник навіть залишав прямі контакти найближчого оточення.
Така затята судова війна за американські гроші виглядала б потужно, якби не один нюанс — Мельник вирішив судитися за фінансування акурат тоді, коли у Вашингтоні адміністрація Дональда Трампа влаштувала глобальний аудит зовнішньої допомоги. Тоді Держдеп США заморозив роботу іноземних програм, під що потрапив і український філіал USAID.
А фінальну крапку в грантових надіях Мельника поставив Ілон Маск та його новий департамент ефективності уряду (DOGE). Маск без зайвих церемоній назвав USAID «злочинною організацією», якій «час померти». Після цього у неї видалили офіційний сайт та акаунт у мережі Х, а персонал відправили у відпустки.
Проте, втративши американські гранти взимку, Петро Мельник не втратив запалу. Тепер, коли на календарі червень, а в Києві проходять масові акції, колишній фінансист готовий ризикувати навіть «хворим серцем». Поки прокурори та слідчі чекають його в суді у справі нелегальних гральних схем, Мельник вибирає кольоровий прапор. Чекаємо на наступні судові засідання — цікаво, яка недуга нападе на головного ЛГБТ-амбасадора наступного разу.
Читай нас у Telegram та Sends
- Останні
- Популярні
- Червень, 26
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Новини по днях
27 червня 2026