Посадовці розкрадали кошти на ремонті реабілітаційного центру для військових
Поліція за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомила про підозру п’ятьом особам, причетним до заволодіння бюджетними коштами, виділеними на ремонтні роботи у Всеукраїнському лікувально-реабілітаційному центрі “Циблі”.Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, а також Національна поліція України.За даними слідства, у 2024 році організатор схеми спільно з посадовими особами державних і приватних підприємств налагодив механізм привласнення коштів під час будівельних та ремонтних робіт у центрі, де проходять лікування та реабілітацію ветерани війни.Йдеться про встановлення огорожі, капітальний ремонт покрівлі лікувального корпусу та модернізацію теплових і водопровідних мереж, зазначає прокуратура.Для незаконного отримання коштів до офіційних документів вносили недостовірні відомості щодо вартості матеріалів, обсягів виконаних робіт, використання техніки та кількості працівників. У такий спосіб вартість робіт штучно завищували, а надмірно сплачені бюджетні кошти виводили та легалізовували через підконтрольні структури. За попередніми оцінками, державі завдано понад два мільйона гривень збитків.Крім того, організатор схеми – директор державного підприємства фіктивно працевлаштував двох інших підозрюваних для отримання ними бронювання, зазначає прокуратура.Серед підозрюваних: директор державного підприємства, колишній керівник медичного закладу, керівник приватного товариства, фізична особа-підприємець та колишній посадовець підприємства-підрядника.Залежно від ролі їм інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, службове підроблення, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, а організатору схеми також – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026