Відкриття Ормузької протоки: Трамп зробив історичну заяву
Трамп заявив про повне відкриття Ормузької протоки після тривалої блокади.
Президент США Дональд Трамп під час брифінгу у Білому домі заявив про повне відкриття судоходства через Ормузьку протоку та досягнення рекордних обсягів транспортування нафти через неї, інформує Слово і Діло.
«Ситуація в Ормузькій протоці складається у нас дуже добре… Протока повністю відкрита», – заявив Трамп на тлі завершення першого раунду переговорів між Вашингтоном та Тегераном, який відбувся на території Швейцарії.
Голова Білого дому також заявив, що напередодні «було перевезено більше нафти, ніж будь-коли раніше проходило через цю протоку». «Вчора через нього пройшло більше нафти, ніж будь-коли раніше. Ви, мабуть, бачите, що у нас справжній нафтовий фонтан. Протока повністю відкрита. Ви це знаєте. Ми ведемо переговори, подивимося, чим все закінчиться», – сказав президент США.
Окремо американський лідер підкреслив, що відтепер Іран нібито «ніколи не отримає ядерну зброю». «У нас є дві речі. У нас є відкрита протока, і у нас є країна, яка ніколи не матиме ядерної зброї. Ніколи-ніколи не матиме ядерної зброї», – додав Трамп.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
23 червня 2026