На саміт НАТО в Анкарі не пустили турецьких журналістів – Reuters
НАТО відхилив заявки на акредитацію десятків журналістів із Туреччини, яка прийматиме саміт Альянсу в Анкарі 7–8 липня за участю 32 лідерів країн-членів та представників держав-партнерів.
Відмови отримали репортери незалежних медіа, зокрема Cumhuriyet, Sozcu, Anka, T24, Medyascope, а також проурядової газети Yeni Safak. Турецька асоціація журналістів висловила глибоке занепокоєння та звинуватила НАТО у порушенні принципу свободи преси, демократії та верховенства права.
Речниця Альянсу Еллісон Гарт пояснила, що організація у питаннях акредитації покладається на внутрішню оцінку журналістів саме країною-господарем. За її словами, представники НАТО вже перебувають у постійному контакті з турецькою владою для врегулювання цього питання, оскільки особиста присутність ЗМІ на заходах є вкрай важливою. Офіційне Управління комунікацій Туреччини поки не надало жодних коментарів щодо причин масових відмов власним репортерам.
Про це пише Reuters.
На саміті НАТО в Анкарі союзники планують оголосити нові оборонні зобов’язання, які включатимуть багатомільярдні контракти на виробництво озброєнь і подальшу підтримку України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц закликав європейських союзників продемонструвати непохитну єдність та надіслати потужний сигнал підтримки Україні на майбутньому саміті НАТО, який відбудеться 7–8 липня в турецькій Анкарі.
Читай нас у Telegram та Sends
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026