Нацбанк втретє оштрафував «Укрпошту»
Національний банк України оштрафував АТ «Укрпошта» на 2,54 млн грн та виніс письмове застереження через порушення законодавства у сфері платіжного ринку та захисту прав споживачів фінансових послуг. Про це повідомила пресслужба регулятора.Відповідне рішення 22 червня ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури НБУ.Це вже третє фінансове стягнення, застосоване Нацбанком до «Укрпошти» з березня 2026 року. Раніше регулятор також фіксував порушення у сфері платіжних послуг і фінансового моніторингу.Цього разу підставою для санкцій стали результати планової перевірки, яку департамент інспектування НБУ проводив з листопада 2025 року по січень 2026 року. Виявлені порушення стосуються вимог закону «Про платіжні послуги», правил касової дисципліни, захисту таємниці надавача платіжних послуг, а також норм щодо емісії та еквайрингу платіжних інструментів.Окрім штрафу, НБУ застосував письмове застереження через недотримання вимог щодо регулятивного капіталу небанківських надавачів платіжних послуг, пруденційних нормативів, статистичної звітності, авторизації діяльності фінансових установ і системи управління.«Укрпошта» зобов’язана сплатити штраф протягом 14 календарних днів після отримання рішення регулятора та усунути виявлені порушення до 30 вересня 2026 року, а також вжити заходів для недопущення їх повторення в майбутньому.Рішення набирають чинності з моменту доведення їх до відома компанії.
- Останні
- Популярні
Новини по днях
25 червня 2026