Скандал на ЧС. У ФІФА розпочали розслідування з приводу образ від Сербії

​У ФІФА розпочали дисциплінарне розслідування щодо збірної Сербії за неправомірні дії гравців та вболівальників, включаючи образливі вигуки під час матчу чемпіонату світу 2022 проти Швейцарії. Напруженість спалахнула на трибунах і на полі в матчі-реванші їх скандальної гри на ЧС-2018, що відродила етнічне суперництво на Балканах. Швейцарія здобула перемогу з рахунком 3:2, заодно вибивши Сербію з турніру. Капітаном збірної Швейцарії у п'ятничному матчі був Граніт Джака, а Джердан Шакірі забив перший гол. Обидва швейцарські гравці мають етнічне албанське коріння і родинні зв'язки з Косово, яке проголосило незалежність від Сербії в 2008 році. Сербія не визнає суверенітету Косова. У ФІФА не уточнюють, які саме інциденти на стадіоні 974 призвели до звинувачень, пов'язаних із «неправомірною поведінкою гравців та офіційних осіб». Антикосівські кричалки були чутні від деяких уболівальників Сербії, які в першому таймі навіть піддали Шакірі словесним образам. Декілька резервних гравців збірної Сербії вибігли на поле у другому таймі, коли арбітр не використав відеоперегляд для вивчення ситуації з можливим пенальті. У ФІФА, керуючому органі світового футболу, не назвали графік розгляду дисциплінарної справи. Покарання можуть бути застосовані, коли Сербія наступного разу зіграє змагальні матчі – це буде в березні у відбірковій групі чемпіонату Європи 2024.