Із високо піднятою головою, але без очків. Шахтар у Мадриді програв Реалу

Доволі нечасто можна стати свідками цікавої картини, коли команди з року в рік зустрічаються поміж собою на груповому етапі Ліги чемпіонів УЄФА, проте одного разу на чиємусь боці футбольного поля з’являється геть новий підбір виконавців. Мадридський «Реал» навряд чи за таких умов міг отримати повну картину щодо поточного стану справ у донецькому «Шахтарі», тоді як за «гірників» уже достатньо гучно говорили попередні успіхи в матчах проти німецького «РБ Лейпциг» (4:1) та шотландського «Селтіка» (1:1). Доки футболісти Ігора Йовічевіча захоплювали увагу всієї Європи, рекордсмен за кількістю Кубків чемпіонів та чинний володар трофею просто здобував потрібні результати. У квартеті F, де для колективу Карло Анчелотті за базових умов просто не має конкурентів, «Реал» здобув дві перемоги з «сухим» рахунком на старті. У Мадриді очки рахувати завжди вміли, тому для «бланкос» не був секретом той факт, що дві перемоги над «Шахтарем» подарують їм достроковий вихід до плей-оф, а там уже й до El Clasico можна потрохи починати готуватись. Доволі гостинно поводився мадридський колектив зі своїми суперниками перших хвилин десять ігрового часу, після чого почав із несамовитою пристрастю ефективними атаками руйнувати захист команди Йовічевіча. «Шахтар» ледь тримався на ногах від потужних хвиль наступу команди Анчелотті, яка кожного разу вигадувала щось новеньке в завершальній фазі. Роботу Трубіна на лінії воріт при цьому недооцінити було неможливо, однак навіть воротар «гірників» був змушений зрештою капітулювати. Постріли від Родріго на завершення першої чверті ігрової години та удар Вінісіуса через такий самий відтинок ігрового часу – обидва гольових моменти «Реала» в першому таймі були витворами мистецтва за своїм задумом, а оборони «Шахтаря» при цьому наче й не існувала. Бразильські фланги нападу мадридців відверто глузували з гостей, однак десь за цим проглядалась і надмірна зверхність господарів. Зрештою, «Шахтар» поступово почав оговтуватись незадовго до відходу на перерву, і навіть устиг провести одну результативну атаку. Мудрику на 39 хвилині довелось уникати офсайду аж у глибині центральної зони, тоді як Михайліченко ривком зайняв простір на фланзі для подальшого виконання подачі на Зубкова до центру штрафного. Акробатичний етюд від Олександра на завершення цього розіграшу був справжньою окрасою зустрічі, хоча й не скасовував того факту, що донеччани горіли в захисті в першій половині гри. Сподівань на те, що «Реал» відступиться від власного стилю після перерви не було жодних. Команда Анчелотті продовжувала чинити шалений тиск за першої ліпшої нагоди, а інтенсивність створення гольових моментів подекуди була вражаючою. Однак навпроти вже був геть інший «Шахтар» – так само граючий із помилками, проте вже не боязкий та врівноважений. Фінальний свисток трохи згодом сповістить нас про те, що за рахунок удачі, майстерності Трубіна та умінь захисників команда Йовічевіча збереже мінімальне відставання від суперників, і при цьому подекуди буде претендувати на результативне завершення однієї з контратак. Доволі динамічна гра без тривалих зупинок викликала виключно захоплення, а те, що «Реал» при цьому мав безліч гольових моментів, то вже справа інша. Зрештою, до такої переваги мадридців нас готували ще до початку зустрічі. Матч-відповідь між цими командами відбудеться вже за тиждень, коли донецький «Шахтар» буде господарювати на полі стадіону у Варшаві. Ліга чемпіонів. Група F. «Реал» – «Шахтар» – 2:1 Родріго (13), Вінісіус Жуніор (28) – Зубков (39) Бондар (55), Мудрик (92) «Реал»: Лунін, Менді, Алаба, Мілітао, Карвахаль, Кроос, Чуамені (Камавінга, 75), Вальверде, Вінісіус Жуніор, Бензема, Родріго (Асенсіо, 80). «Шахтер»: Трубін, Михайличенко, Матвієнко, Бондар, Конопля, Степаненко (Траоре, 88), Мудрик, Судаков (Джурасек, 88), Бондаренко, Швед (Петряк, 67), Зубков (Сікан, 67). Арбітр: Іван Кружляк (Словаччина) Стадіон «Сантьяго Бернабеу» (Мадрид, Іспанія) ШАХТАР – РЕАЛ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ