Невдалий дебют. Дніпро-1 поступився АЕКу в Кошице

З усіх українських клубів, що цього сезону стартували в єврокубках, найпізніше свої виступи розпочав «Дніпро-1», який в Словаччині приймав АЕК. На відміну від «Ворскли» і «Зорі», дніпровська команда завершити євросезон в кваліфікації не може - у разі непроходу кіпрської команди група Ліги конференцій все одно чекатиме на підопічних Кучера. Але, звісно, хочеться більшого. Порівняно з минулим сезоном, склад дніпрян серйозно змінився, що і не дивно - часи такі. Дебютували за команду Валеф, Танчик, Бузанелло, Пуріта, Сарапій і Бланко. Тренер теж новий, причому зовсім неочікуваний - на сайті УЄФА головним значився тренер воротарів Валерій Городов. Все через відсутність ліцензії PRO в Олександра Кучера. Незіграність складу кидалася в очі. Відразу на початку Бланко намагався на індивідуальній майстерності накрутити опонентів, але взаємодія з партнерами була неідеальною. Сарапій теж постійно віддавав передачі в нікуди - там, по його задумах, мали бути свої, але їх не було. Стартовий натиск «Дніпра-1» змінився перехопленням ініціативи кіпріотами. І після кількох заблокованих ударів вони таки досягли свого - Танчик дав себе пройти Енглезу справа, після чого пішов пас на Альтмана, який невдало прийняв м'яч, але ніхто не вибив і другим дотиком однофамілець відомого нашого тренера розстріляв ворота Валефа. 𝐆𝐎𝐀𝐀𝐋𝐋𝐋 🙌 #SCDnipro 0 - 1 #AEKLarnaca #SCDAEK pic.twitter.com/g65ziAd3OP— AEK Larnaca (@AEKLARNACA) В «Дніпра-1» помітним став Бузанелло - за кілька хвилин він встиг і пробити зліва в руки супернику, і обрізатися в центрі поля, і ліквідувати після ривка свою ж помилку, не дозволивши супернику вийти на побачення з кіпером. Перші хвилини здалося, що в АЕКу нема нічого особливого. Але це враження швидко розвіялося. Швидкі забігання по флангах, постійний тиск знову дали результат. І знову Танчик взяв участь в епізоді, давши себе пройти і вибивши м'яч в підкаті на кутовий. Але не він став головним антигероєм епізоду - після подачі Валеф не потрапив по м'ячеві, той від Мілічевича потрапив в голову Сваткові і відлетів у сітку - 0:2. 𝐇𝐀𝐋𝐅 𝐓𝐈𝐌𝐄#SCDnipro1 0️⃣ - 2️⃣ #AEKLarnaca #SCDAEK #UEL pic.twitter.com/uTdazzWFy2— AEK Larnaca (@AEKLARNACA) Після цього АЕК відійшов в захист, а «Дніпро-1» після того, як відійшов від шоку, став контролювати гру. Але єдиним вартим уваги до перерви моментом дніпрян стало зміщення Пуріти справа в стилі Роббена-Мессі-Ярмоленка і удар трохи мимо лівої дев'ятки. У гостей були моменти цікавіші, але Фараж і компанія їх не використовували. Склалося враження, що ця команда має потенціал, легіонери-новачки виглядали досить цікаво, але жахлива незіграність перешкоджала показати пристойний ігровий результат. Після перерви на полі з'явився Громов, який замінив Когута. І гра відразу перемістилася в штрафний кіпріотів - Громов двічі бив, не дуже вдало, але факти ударів тішили. Бузанелло бив з гострого кута - воротар відбив. І сплеск активності закінчився ударом Довбика з перспективного штрафного в стінку. Проте передишка тривала для гостей зовсім трохи, після чого в нас виник супермомент. Після подачі зліва Довбик пробив в обличчя супернику, а Громов боковими ножницями потряс поперечину воріт Тумбаса. Стало набагато цікавіше, АЕК почав відверто тягнути час - його футболісти після кожного зіткнення падали на поле і старалися там лежати максимально довго. Допис, поширений SC Dnipro-1 official 🇺🇦 (@scdnipro1) Ініціатива повністю перейшла до дніпрян. Вони буквально затиснули АЕК на його половині, але дотиснути ніяк не вдавалося. Щоправда, нічого цікавішого за простріли і навіси виконувати не вдавалося, але контраст з першим таймом був очевидним. Щоправда, рідкісна контратака гостей могла б зовсім поховати надії наших на позитивний результат. Дьюрчо метрів з 30 довго готував удар з дозволу дніпровських опорників і пробив в праву штангу. Явно пощастило. І в останню десятихвилинку гості виявилися затиснутими не то що на своїй половині, а в своєму штрафному. Вони буквально лягали під удари, але дніпряни таки добилися свого - після навісу з кутового від Піхальонка Сваток скоротив розрив у рахунку. 𝐅𝐔𝐋𝐋 𝐓𝐈𝐌𝐄 ✊🔰#SCDnipro1 1️⃣-2️⃣ #AEKLarnaca#SCDAEK #UEL pic.twitter.com/Dcn6vFOHYu— AEK Larnaca (@AEKLARNACA) Наші дуже хотіли звести матч до нічиєї, але фарту не вистачило. Ще й Сарапій на останніх секундах заробив другу жовту картку і пропустить матч-відповідь. Щоправда, сьогодні Едуард явно не вразив, як і Танчик. Якщо на Кіпрі буде гра, як в другому таймі, то груповий етап Ліги Європи від «Дніпра-1» нікуди не дінеться. Шкода, що дніпровська команда підтримує давню традицію українців у єврокубках - наробити собі проблем і героїчно їх вирішувати. Надіємось, що вирішити вдасться, є досить якісні і новачки, і старожили. Ліги Європи УЄФА. Кваліфікація. Плей-оф. Перший матч. «Дніпро-1» – АЕК Ларнака - 1:2 Сваток, 90 – Альтман, 16, Сваток, 30 (авт.) Сарапій, 63 – Луїш Густаву, 62, Касас, 90+3 Сарапій, 90+5 (друге попередження) «Дніпро-1»: Макс Валеф – Бусанелло, Сваток, Адамюк, Танчик – Сарапій, Когут (Громов, 46) – Бланко, Піхальонок, Пуріта (Назаренко, 61) – Довбик. АЕК Ларнака: Тумбас – Енглезу (Касас, 59), Гонсалес, Мілічевич, Росалес – Луїш Густаву (Мамас, 86), Альтман, Оєр – Дьюрчо (Трічковські, 86), Лопеш (Ромо, 58), Фараж (Бруну Гама, 66). Арбітр: Тобіас Штілер (Обертсгаузен, Німеччина). Стадіон: «Кошицька футбольна арена» (Кошице, Словаччина). Удари (у площину): 23 (13) – 22 (10)Кутові: 8 – 8Оффсайди: 1 – 2. ДНІПРО-1 - АЕК ЛАРНАКА. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ Температура: 25°C