Сенегал обіграв Еквадор і вийшов у плей-офф ЧС-2022

У третьому турі групи А на чемпіонаті світу-2022 важливішим з турнірної точки зору був матч Еквадор – Сенегал. Збірній Нідерландів потрібно було дуже постаратися, щоб втратити місце у плей-офф у матчі з господарями, командою Катару. А ось Сенегал та Еквадор мали в очному протистоянні розіграти другу путівку до 1/8 фіналу. Перевага була на боці Еквадору, який мав 4 очки в активі проти 3 у Сенегалу – південноамериканську команду влаштовувала нічия. Африканцям потрібна була лише перемога - і вони з перших хвилин пішли її здобувати. Вже в перші 10 хвилин Сенегал мав два дуже небезпечні моменти. Спочатку Ідрісса Гейє метрів з 10 із дуже вигідної позиції не влучив у ближній кут після пасу з лівого флангу. А потім центрфорвард команди Булайє Діа не влучив у дальній кут після пасу правого захисника Юссуфа Сабалі, який дуже небезпечно підключився до атаки і змістився в центр. Сабалі взагалі був одним із ключових гравців для збірної Сенегалу в цьому матчі: саме через нього команда Аліу Сіссе виходила з оборони. На цьому Сенегал не припинив створювати загрозу воротам збірної Еквадору. На 24-й хвилині з лівого кута штрафного майданчика небезпечно пробивав у дальню дев'ятку Ісмаїла Сарр, але трохи не влучив. Перевага збірної Сенегалу була дуже помітною: команди приблизно порівну володіли м'ячем, але тільки африканці щоразу створювали загрозу воротам суперника. І під кінець тайму їхні старання таки конвертувалися у абсолютно заслужений гол. Той самий Сарр із лівого флангу увірвався до штрафного майданчика Еквадору, де його збив центральний захисник «Баєра» Інкап'є. Сам потерпілий вирок арбітра і виконав – 0:1. Еквадору потрібно було відігравутися, і вже у перерві наставник команди Густаво Альфаро зробив подвійну заміну у центрі поля. Збірна Еквадору захопила територіальну перевагу, але жодних небезпечних моментів біля воріт Едуара Менді не виникало. Проте на 67-й хвилині Еквадор рахунок зрівняв, використавши перший реальний для цього шанс. Мозес Кайседо після подачі кутового з кількох метрів у порожній кут воріт замкнув скидку Фелікса Торреса. Відзначимо помилку Сабалі, який залишився чатувати на штанзі і перекреслив усі спроби партнерів по команді створити штучний офсайд. Рахунок 1:1 знову виводив Еквадор у плей-офф, проте радість підопічних Альфаро тривала недовго. Вже за дві хвилини Сенегал знову вийшов уперед. Після подачі зі штрафного м'яч рикошетом від лідера атак Еквадору Енера Валенсії потрапив до Каліду Кулібалі, який з льоту з лінії воротарського майданчика розстріляв ворота суперника. Після цього матч нарешті по-справжньому розкрився, але і в такій грі Сенегал був сильнішим за Еквадор. Команда Аліу Сіссе була ближчою до третього голу, ніж південноамериканці – до того, щоб відігратися. Як підсумок – заслужена перемога Сенегалу 2:1. Збірна Сенегалу вдруге у своїй історії виходить у плей-офф чемпіонату світу. Вперше це сталося на дебютному для команди мундіалі 2002 року, коли нинішній наставник команди Аліу Сіссе був її капітаном. До речі, сьогодні, 29 листопада, виповнилося рівно два роки з того моменту, як із життя раптово пішла ще одна зірка тієї команди – Папа Буба Діоп, чий гол і став першим в історії виступів Сенегалу на чемпіонатах світу, і приніс команді сенсаційну перемогу над Францією. Цифра «19» на капітанській пов'язці Кулібалі та у багатьох фанатів збірної Сенегалу на трибунах чітко показувала, що свою легенди вони не забули. Чемпіонат світу. Груповий етап. Група А. 3-й тур Еквадор – Сенегал – 1:2Голи: Кайседо 68 – Сарр 44 (з пенальті), Кулібалі 70 Попередження: Гейє 66 Еквадор: Галіндес, Торрес, Інкап'є, Еступіньян, Пресіадо (Поросо 85), Груесо (Сіфуентес 46), Франко (Сарм'єнто 46), Кайседо, Естрада (Реаско 64), Валенсія, Плата Сенегал: Е. Менді, Кулібалі, Джейкобс, Сабалі, Діалло, Ідрісса Гейє, Сісс (Менді 74), Ндіайє (Дьєнг 75), Сарр, Папе Гейє, Діа (П. А. Сіссе 90+5) Арбітр: Клеман Тюрпен (Франція) Стадіон: Халіфа Інтернешнл (Доха) Удари (по воротах): 8 (4) – 15 (6)Кутові: 3 – 6Офсайди: 0 – 3