Зібралися та добили. Марокко сенсаційно здолав Бельгію

Бельгійська збірна була фаворитом поєдинку. І не тільки через те, що вона є чинним бронзовим призером чемпіонату світу. Свою нинішню силу команда Роберто Мартінес показала вже в Катарі. У стартовій грі мундіалю-2022 Бельгія здобула непросту перемогу над Канадою – 1:0. Однак саме виявлений характер і ставив її однозначно вище за команду Марокко. Марокканці, у свою чергу, на почин виступів на ЧС-2022 змогли потішити себе та своїх шанувальників нічиєї 0:0 у протистоянні з Хорватією. Примітним було те, що балканці на чемпіонаті світу 2018 завоювали «срібло». Виходить, африканці мали проявити себе в суперництві з ще одним діючим призером ЧС. Результат дій Марокко був цікавим у порівнянні. Зустріч розпочалася під диктовку бельгійців. Це було не дивно. Здивувало б, якби було навпаки. Забігаючи наперед, варто зазначити, що за підсумками першого тайму європейці досягли показника 68% у володінні м'ячем. А в африканців цей показник, відповідно, був на позначці 32%. Втім, результативної переваги команді Мартінес це не давало. Так, бельгійці найчастіше володіли м'ячем. Так, вони більше перебували в атаці та частіше загрожували воротам суперника. Були чудові удари у виконанні Батшуаї, Де Брюйне та знову Де Брюйне. Але глобальної переваги команда не мала. Гравці збірної Марокко контратакували та нудьгувати Куртуа не дозволяли. Активними були Зієш, Хакімі та Амдалла. А у компенсований час першого тайму африканцям навіть вдалося забити, але, як виявилося, зі становища поза грою. Відзначився Зієш, якого гола позбавив відеоасистент арбітра. Після відпочинку зустріч відновилася, по суті, з момента у Едена Азара. На 52-й хвилині він міг вивести вперед свою збірну, але надійно зіграв голкіпер команди Марокко. Невдовзі після цього небезпечно пробив головою Онана. Африканці відповіли на 57-й хвилині, коли небезпечно та перспективно «вистрілив» Буфаль – повз. Було зрозуміло, що жодна збірна не збирається змінювати: бельгійці продовжать домінувати, а марокканці шукати шанс у контригрі. Мартінес на допомогу підопічним у середині другого тайму кинув у бій Мертенса та Тілеманса. Вже на п'ятій хвилині свого перебування на полі Мертенс міг відзначитись – знову надійно зіграв Мунір. Майже одразу у Марокко у гру вступили Сабірі та Аттіят-Аллах. І треба ж: Сабірі став джокером своєї команди. На 73-й хвилині він майстерно виконав удар зі штрафного. 0:1! Бельгія була шокована. Бельгія опинилися на межі фіаско. Бельгія змушена була на останніх хвилинах зустрічі піти ва-банк. Команда полетіла в атаку неймовірними силами, на полі з'явився Лукаку. Хлопці Мартінеса були готові кинути все на вівтар позитивного результату в матчі. Але як часто буває: помчавши вперед, вони зрештою потрапили в полон. У компенсований час матчу Абухлаль із передачі Зієша поставив крапку у перемозі Марокко над Бельгією – 2:0. Марокканці з 4 очками вийшли на 1 місце у групі F та мають всі шанси для того, аби пробитися до плей-офф. Попереду у них гра з Канадою. Бельгійці на 2 позиції з 3 пунктами і завершать груповий етап зустріччю з Хорватією. Чемпіонат світу-2022. Група F Бельгія – Марокко – 0:2 Сабірі, 73, Абухлаль, 90+2 Онана, 29 – Сабірі, 90+5 Бельгія: Куртуа – Меньє (Лукаку, 81), Алдервейрелд, Вертонген, Онана (Тілеманс, 60), Кастань, Вітцель, Де Брюйне, Т.Азар (Троссард, 75), Е.Азар (Мертенс, 60), Батшуаї (Де Кетеларе, 75). Марокко: Мунир – Хакімі (Аттиат-Аллах, 68), Агерд, Мазрауї, Саїсс, Амрабат, Зієш, Оунахі (Эль-Ямик, 78), Буфаль (Абухлаль, 73), Амдалла (Сабірі, 68), Ен Несірі (Хамдалла, 73). Арбітр: Сезар Артуро Рамос Паласуелос (Мексика) Стадіон: «Аль-Тумама» (Доха) БЕЛЬГІЯ – МАРОККО. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ