Благодійний футбольний матч у Шумську: гольова феєрії, жінка у чоловічому футболі, майбутні зірки у вишиванках та майже 26 тисяч для ЗСУ

gazeta1.com

Сьогодні, 22 травня, футбольне свято у непростий воєнний час відбулося на шумському центральному міському стадіоні. Координаційний центр підтримки Збройних Сил України Асоціації футболу Тернопільщини організував благодійний матч за участю команди зірок Тернопільського футболу та місцевого ФК «Шумськ». Символічно, що гравців на футбольне поле вивели майбутні футболісти, вихованці місцевої ДЮСШ та діти переселенців, які приїхали на Шумщину з регіонів, де ведуться, або велися бойові дії. Подвійно приємно було бачити, що відзначили усі вболівальники, діток в українських вишиванках. Нагадаємо, нещодавно в Україні урочисто святкували День вишиванки. Перед початком матчу з вітальним словом виступив міський голова Шумська Вадим Боярський, який подякував всім воїнам, які захищають Україну та Богу, котрий береже наших захисників та всю неньку Україну. Слова вдячності глядачам, які у прохолодну погоду чисельно зібралися на стадіоні, та зіркам тернопільського футболу, для яких це був 10(!) благодійний матч від 1 травня, прозвучали від першого заступника голови – виконавчого директора Асоціації футболу Тернопільщини Василя Заторського. Опісля Василь Миколайович в урочистій атмосфері від футбольної родини Сергія та Любові Атласюків подарував Вадиму Боярському прапор України з підписами зірок тернопільського футболу. Як було сказано, «за активну підтримку добровольців ЗСУ та волонтерство». Перед стартовим свистком прозвучав гімн України, який акапельно виконала шумчанка Ірина Мороз. Після хвилини мовчання розпочалася його величність гра. У складі збірної зірок тернопільського футболу місце у воротах зайняв Микола Вірковський, пару центральних оборонців склали Тарас Дурай та Андрій Зінь, крайні захисники – Богдан Іванців (справа) та Андрій Скакун (зліва), опорний півзахисник – капітан Ігор Пердута, піднападники Роман Волохатий та Андрій Малащук, крайні хави – Ігор Гатала (справа) і Максим Проців (зліва). І на вістрі атаки діяв Андрій Різник. У складі ФК «Шумськ» з капітанською пов’язкою вивела партнерів на футбольний поле представниця прекрасної половини людства Юлія Стець. Нехай не дивує любителів футболу поява Юлії у складі чоловічої шумської команди. Вона більше сотні поєдинків провела на професійному рівні у жіночому футболі, до останнього часу виступала за колектив вищої ліги «Схід» (Стара Маячка, Херсонська область), а нині у воєнний час знайшла прихисток на Заході України. До речі, в цьому поєдинку не лише Юлія представляла жінок. Асистентом арбітра відпрацювала поєдинок тернопільська рефері Оксана Паньків. З перших хвилин матчу м’яча до своїх ніг прибрали зіркові футболісти, які вміло його тримали та розігрували свої багатоходові комбінації. І вже на третій хвилині гості досягли успіху. Після прострільної передачі Андрія Різника, ударом в дотик відкрив рахунок Ігор Гатала (0:1). Не пройшло й п’яти хвилин, як Різник відзначився вже голом, реалізувавши вихід віч-на-віч (0:2). А далі найактивніший у стартові хвилини Андрій Різник змусив захисника ФК «Шумськ» зупинити його прохід (оборонець зіграв рукою), і арбітр матчу призначив пенальті. Одинадцятиметровий, розвівши м’яча і голкіпера по різних кутах, реалізував Андрій Малащук (0:3). У середині першого тайму господарі поля одного м’яча відіграли. Пішла флангова передача зліва, шумчанин Роман Радчук пробив з близької відстані головою. Кіпер зіркової команди Микола Вірковський зреагував на політ м’яча, але той, по-зрадницький, таки залетів у сітку воріт (1:3). У перерві матчу відбувся аукціон, лотом якого був футбольний м’яч з автографами гравців команди зірок тернопільського футболу. Учасники аукціону активно торгувалися, у підсумку один з них запропонував найбільшу суму, яка склала 4 тисячі гривень (повторення рекорду, за таку ж суму «пішов» з молотка м’яч з автографами під час благодійного матчу у Кременці). На початку другого тайму головною дійовою особою став колишній капітан тернопільської «Ниви» Тарас Дурай. Спершу він сам реалізував вихід віч-на-віч (1:4), а згодом після його передачі з правого флангу, переправив м’яча у сітку Роман Волохатий (1:5). Господарі поля не хотіли змиритися з великою поразкою і доклали значних зусиль, щоби рахунок змінити на більш для них прийнятний. І цього їм вдалося досягни. В одному з епізодів воротар зіркової команди Микола Вірковський не зумів спіймати м’яча після потужного удару, той відскочив до легенди місцевого футболу Віталія Бабіна, котрому не склало великих зусиль переправити м’яча у сітку (2:5). А крапку в матчі поставив граючий тренер ФК «Шумськ» Віктор Споданчук, котрий забив гол-красень, ударом з-за меж штрафного майданчика у нижній кут, у протихід голкіперу гостей (3:5)… Після фінального свистка харківського рефері Микити Кофанова (тимчасово мешкає у Кременці на Тернопільщині) була спільна фотосесія команд та їхніх наставників, а також кожен бажаючий міг сфотографуватися з учасниками матчу. Тривалий час зіркових футболістів шумські вболівальники не відпускали, бажаючи з ними зробити світлини та взяти на пам’ять автограф. Оскільки матч був благодійним, як повідомили його організатори, завдяки благодійним пожертвам, проданим програмкам, а також аукціону у перерві матчу, вдалося загалом зібрати 25 750 грн. Усі кошти будуть направлені на рахунок Координаційного центру АФТ для допомоги Збройним силам України! *** ФК «Шумськ» – Зірки тернопільського футболу – 3:5 (1:3) 22 травня 2022 р. Шумськ. Центральний міський стадіон. 400 гл. +15 град. Арбітр – Микита Кофанов (Харків), асистенти – Андрій Стасюк (Ланівці), Оксана Паньків (Тернопіль). ФК «Шумськ»: Потичний, Кориянов, Шундрук, Новосад, Черних, Бабін, Попов, Радчук, Яремчук, Петрочук, Стець-к. На заміну виходили: Споданчук, В. Панасюк, М. Панасюк, Ярмолюк, Павлюк, Поліщук, Пецик, Безкоровайний. Зірки тернопільського футболу: Микола Вірковський, Богдан Іванців, Андрій Зінь, Тарас Дурай, Андрій Скакун, Андрій Малащук, Ігор Пердута-к, Роман Волохатий, Максим Проців, Ігор Гатала, Андрій Різник. На заміну виходили: Олексій Клак, Андрій Дубчак, Андрій Білик, Денис Махінка. Голи: Ігор Гатала (3), Андрій Різник (7), Андрій Малащук (9, з пен.), Роман Радчук (23), Тарас Дурай (46), Роман Волохатий (63), Віталій Бабін (70), Віктор Споданчук (78). Попереджені: Андрій Скакун (70).